Naša spoločnosť od roku 2015 investovala nemalé peňažné prostriedky do systému, ktorý odhaľuje kopírovanie obchodných alebo reklamačných podmienok podľa nami vytvoreného vzoru - Vzorové obchodné a reklamačné podmienky pre e-shop a zároveň za účelom prípadného súdneho konania platíme aj nemalé poplatky notárom za potvrdenia odpisu súhlasu webovej stránky s predloženými papierovými podkladmi. 

 

Nakoľko k tomuto dokumentu si spoločnosť nakupujbezpecne.sk, s.r.o. nárokuje autorské práva a používať ho môžu iba klienti našej spoločnosti, pretože pri sťahovaní tohto dokumentu súhlasia s Licenčnou zmluvou, rozhodli sme preto, že budem aktívne vyhľadávať a napomínať prevádzkovateľov e-shopov, ktorí tieto obchodné a reklamačné podmienky kopírujú z certifikovaných e-shopov. 

 

Nechceme týchto prevádzkovateľov v každom prípade žalovať a žiadať primerané zadosťučinenie ako aj náhradu škody, avšak v tejto oblasti spolupracujeme s významnou advokátskou kanceláriou, ktorá nás v súdnych sporoch ohľadom autorských práv úspešne zastupuje. Chceme aby si prevádzkovatelia uvedomili, že ich konaním dochádza k porušovaniu zákona, nehovoriac, že mnoho prevádzkovateľov zverejňuje neaktuálne obchodné a reklamačné podmienky. Preto prevádzkovateľov zasielame výzvu, v ktorej im dávame možnosť získania aktuálnych podmienok, taktiež s možnosťou certifikácie e-shopu alebo druhou možnosťou, ktorú výzva obsahuje, je aby svoje obchodné a reklamačné podmienky zmenili. Však aj samotný prevádzkovateľ e-shopu by sa snažil zákonne brániť pokiaľ by zistil, že napr. ním vytvorené fotografie sú zverejnené na iných e-shopoch. 

 

Každá odoslaná žiadosť z našej spoločnosti je hodnotená priamo konateľom - právnikom a na základe zhodnotenia zaslaná, aby sa vylúčila možnosť že takáto výzva by bola zaslaná existujúcemu klientovi našej spoločnosti. Pri posudzovaní dbá konateľ na to, aby predovšetkym zhodnotil právny stav a zabezpečil prostredníctvom notára odpisy stránok, ktoré sú vedené v našich spisoch ako podklad pre prípadné súdne konanie. Zároveň na základe verejné dostupných zdrojov kontroluje možné zlúčenia spoločnosti, nakoľko podľa platnej Licenčnej zmluvy, podmienky prechádzajú aj na právneho nástupcu klienta. 

 

Do 30. októbra 2016 spoločnosť zaslala viac ako 200 takýchto výziev, a môžeme konštatovať, že väčšina podnikateľov si uvedomila aj samotný prínos certifikkácie pre ich e-shop a požiadali nás o certifikáciu. V takom prípade celý spis o kopírovaní obchodných a reklamačných podmienok odkladáme. 

 

Telefónny kontakt0944 111 530
KomunikáciaE-mail / online / telefón
PôsobenieNa celom území SR 

 

Uložiť
Cookies nastavenia
Používame súbory cookies na na zlepšienie vášho zážitku z našej stránky. Ak si neželáte ukladať tieto súbory môžete ich odmietnuť ale stránka sa Vám nemusí korektne zobrazovať.
Akceptovať všetky
Zamietnuť všetky
Analytics
Nástroj na meranie správania užívateľov a pochopenie čo návštevníkov zaujíma.
Google Analytics
Prijať
Odmietnuť