Ďakujem. Ďakujeme.

Po piatkovej myšlienke v noci zorganiizovať rýchlu pomoc k východnej hranici sa v priebehu necelých 15 hodín nám podarilo nazbierať 3 úplne plné autá s ktorými sme prešli spolu viac ako 1400 km s jediným cieľom - pomocť. Sám som neveril, že sa to podarí. Avšak počas cesty prišla informacia z Ubľe, že miesto pre pomoc, ktorú vezieme už nie je, ale ešte pri nakladaní v PP sme dostali informáciu, že urgetnú pomoc potrebujú aj vo Vysokej nad Uhom v zariadení Anny Kolesárévej - Domček. Čiže naše kroky smerovali na presne toto miesto, kde sme všetko od diek, potravín, cez drogériu až po plastový riad či zdravotnícke potreby a AG testy odovzdali. 

Áno, zistil som že AG testy, sa im veľmi zíjdu a preto ak máte po teste - dvoch - piatich, plastové poháre, základné lieky, ale aj deky, pôjdem ešte v stredu alebo vo štvrtok opäť zaniesť pomoc. TIeto veci mi viete doniesť buď do Svitu - Hlavná 1020 (slepá ulica pri mäsopriemysle) alebo počas dňa aj do firmy nakupujbezpecne.sk, Na letisko 2088/15 Poprad - Veľká.

Následne sme sa ešte rozlúčili s otcom Pavlov a vybrali sme sa cestou na "čiaru" teda na hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom. 

Cestou bol všade kľud, niekde sa deti vonku hrali - ako taká sobota. Ale pri vstupe do Vyšného Nemeckého bolo už vidieť, že občania sa pripravujú a budú chcieť pomáhať. Vo svojich dvoroch pripravovali materiálnu pomoc. Smerovali sme ale priamo k hranici. Poviem Vám však jedno, radosť mužov, ktorí majú svoju rodinu pri sebe ako sme sa mínali po ceste na hranicu bola neopisateľná. Popri ceste bolo množstvo áut a autobusov, ktoré čakali na známych a svojich rodinných príslušníkov. Na samotnej hranici boli vytvorené miesta, kde mohli ľudia prechádzajúci hranicou čakať v stanoch alebo vonku ale dobrovoľníci (ktorých tam bolo veľa) im poskytli deku, jedlo a pitný režim. Lenže väčšina týchto ľudí tu bude len chvíľu kým čakali na príchod svojich známych. Na strane hranice však vybavovanie celej agendy pri vstupe bolo podľa môjho názoru veľmi pomale. Ked sme tam vyše hodinu čakali, či niekto nebude potrebovať odvoz smerom na Poprad, rozprávali sme sa s pracovníkmi SČK ale i dobrovoľníkmi, nám bolo povedané že predpokladajú od utorka - stredy prísun ľudí, ktorí budú potrebovať už výraznú pomoc, lebo tieto osoby už nebudú mať zázemie v EÚ a práve tu bude už naša pomoc nevyhnutná. Hoci naša poloha znamená viac ako 200 km od miesta kde je potrebná pomoc myslím si že sa vieme spojiť a materiálne pomôcť. 

Upozorňujem, že pri zbierke nebudeme brať oblečenie. Skutočne sa zameriame na plastový riad resp. jednorazoý riad, zdrav. materiál - AG testy, rúška, základné lieky, teplomery, v menšej miere trvanlivé potraviny a lieky.

Martin Bendík 0908 801 847

a pripájam ešte pár fotiek:

 

 

Telefónny kontakt0944 111 530
KomunikáciaE-mail / online / telefón
PôsobenieNa celom území SR 

 

Uložiť
Cookies nastavenia
Používame súbory cookies na na zlepšienie vášho zážitku z našej stránky. Ak si neželáte ukladať tieto súbory môžete ich odmietnuť ale stránka sa Vám nemusí korektne zobrazovať.
Akceptovať všetky
Zamietnuť všetky
Analytics
Nástroj na meranie správania užívateľov a pochopenie čo návštevníkov zaujíma.
Google Analytics
Prijať
Odmietnuť