Aktuality

Dňa 16. 6. 2015 sme zverjnili výsledky prieskumu o právnej stránke e-shopov na Slovensku - máj 2015. Celú správu si môžete prezrieť tu. 

Spustili sme pre Vás novú a dúfame že modernejšiu webstránku. Zároveň pre zvýšenie bezpečnosti komunikácia medzi návštevníkmi stránky a samotnou stránkou je zabezpečená prostredníctvom zabezpečeného spojenia SSL, ktoré je spozorovať na základe toho, že v riadku je zelený zámok a stránka začína na https. 

V prípade ak sa chcete dostať na pôvodnú verziu stránky, je dostupná na tomto linku, avšak upozorňujeme návštevníkov, že podpora starej stránky už skončila, t.j. nie je už aktualizovaná. 

Spoločnosť nakupujbezpecne.sk, s.r.o. začala spolupracovať s veľmi zaujímavým projektom riešenia sporov, ktoré môžu vzniknúť medzi spotrebiteľmi a prevádzkovateľmi e-shopov, portálom YOUSTICE. 

Tento projekt pod záštitou českej spoločnosti, avšak so sídlom väčšiny pracovníkov na Slovensku s celosvetovou pôsobnosťou nás zaujal natoľko, že sme sa rozhodli sa do YOUSTICE zapojiť a spotrebitelia môžu aj prostredníctvom našej stránky podať podnet na akéhokoľvek internetového obchodníka. 

Svoj podnet môžete podať prostredníctvom fomulára, ktorého link nájdete TU ale i v dolnej časti stránky. 

Dňa 13. júna 2014 nadobudol účinnosť Zákon č. 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzatvorenej na diaľku alebo zmluvy uavretej mimo prevádzkových priestorov, pričom súčasne bol zrušený pôvodná zákon č. 102/2000 Z.z. Týmto zákonom sa meni práva a povinnosti ako na strane predávajúceho tak i na strane spotrebiteľa. 

 

Nami vypracované dokumenty v klienskej zóne reflektujú aj na túto zmenu legislatívy vrátane všetkých príručiek, ktoré boli tiež opravené podľa súčasného zákona. Ak nemáte prístup k príručkam a mata záujem, požiadajte o certifikáciu e-shopu. 

 

 

Telefónny kontakt0944 111 530
KomunikáciaE-mail / online / telefón
PôsobenieNa celom území SR