Praktiky predajov pri predajných akciách

V poslednom období boli veľmi medializované udalosti ohľadom praktík predajcov pri rôznych predvádzacích akciách, ktoré sa vykonávajú mimo prevádzkových priestorov. V tomto blogu Vám chceme poskytnúť pár rád, ktoré by ste mali odporúčať aj Vašim blízkym.

Tieto predajné akcie možno poznáte aj Vy. Do schránky Vám je doručená pozvánka, na základe ktorej sa môžete zúčastniť "spoznávacieho zájazdu" spojeného s prezentačnou akciou určitej spoločnosti. Na pozvánke zvyčajne je uvedené miesto a čas odchodu s informáciou o symbolickej cene za tento "zájazd". No opak býva pravdou. Žiaden poznávací zájazd, žiadne veľkolepé občerstvenie. Aj na základe vlastných odhalení ale predovšetkým českého filmu ŠMEJDI sú osoby zavreté na niekoľko hodín v miestnostiach, kde im psychologicky sa predajcovia snažia nanútiť kúpu tovaru.

 

Spôsob akým spôsobom predajcovia komunikujú je niekedy až zarážajúca. Využívajú predovšetkým určitý spôsob nátlaku na starších, v ktorých takýmto spôsobom chcú vzbudiť potrebu kúpiť si predvádzaný produkt. Hoci tento produkt nepotrebujú, vo väčšine prípadov si ho kúpia. A vtedy začína problém.

 

Odporúčame Vám, ak sa už Vy alebo vaši blízki zúčastnia takejto akcie, boli veľmi opatrní a zvážili si potrebu kúpy tovaru, ktorý môže byť predražený alebo bez deklarovaných vlastností. Ak už výrobok chcete kúpiť, žiadajte si od predávajúce doklad (doklad z pokladne) alebo faktúru s podpisom osoby,aby ste mohli do 7 pracovných dní odstúpiť od zmluvy bez akýchkoľvek poplatkov. V prípade, že máte nejaké problémy s prevádzkovateľom kontaktujte svojich známych alebo priamo políciu na čísle 158.

 

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky momentálne pripravuje novelu zákona č. 108/2000 Z. z. v ktorej chce určiť povinnosť organizátorov takýchto akcií aby ich museli nahlásiť na inšpektoráte Slovenskej obchodnej inšpekcie niekoľko dní pred konaním a zoznam týchto akcií by bol zverejnený aj na internetovej stránke Slovenskej obchodnej inšpekcie. Takýmto spôsobom chce ministerstvo prispieť k zvýšeniu ochrany predovšetkým dôchodcov, aby svoju jeseň života prežili kludne, bez dlhov, bez úverov za tovar ktorý im ani nebude potrebný.

Telefónny kontakt0944 111 530
KomunikáciaE-mail / online / telefón
PôsobenieNa celom území SR 

 

Uložiť
Cookies nastavenia
Používame súbory cookies na na zlepšienie vášho zážitku z našej stránky. Ak si neželáte ukladať tieto súbory môžete ich odmietnuť ale stránka sa Vám nemusí korektne zobrazovať.
Akceptovať všetky
Zamietnuť všetky
Analytics
Nástroj na meranie správania užívateľov a pochopenie čo návštevníkov zaujíma.
Google Analytics
Prijať
Odmietnuť