Akým spôsobom vrátiť tovar kúpený cez internet?  - do 13. júna 2014

Kúpili ste si cez internet tovar, ktorý Vám však nevyhovuje? Nezúfajte, zákon Vám ukladá právo vrátiť odstúpiť od zmluvy uzatvorenej prostredníctvom internetu / telefónu. čo, kedy, ako ...

LEHOTY....

Podľa § 12 zákona č. 108/2000 Z.z. pokiaľ tovar nakupujete pre svoju potrebu (nie na IČO) máte právo odsúpiť od zmluvy do 7 pracovných dní odo dňa prevzatia. V tejto lehote stačí poslať dodávateľovi zámer odstúpenia od zmluvy poštou. Zákon definuje, že stačí to najneskôr v tento deň podať na poštu, a zároveň neustanovuje ani to, že súčasťou tohto zámeru musí byť tovar, na ktorý sa to vzťahuje. Predávajúci je následne povinný vrátiť Vám do 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy peňažné plnenie za tovar ako i náklady ktoré Vám s obstaraním tovaru vznikli - t.j. aj poštovné!

 

VRÁTENIE TOVARU....

Tovar je potrebné zaslať alebo doručiť predávajúcim v čo najkratšej lehote, však nie každý tovar je možné vrátiť (CD a DVD nosiče ak majú poškodenú fóliu, noviny a pod.).

 

Telefónny kontakt0944 111 530
KomunikáciaE-mail / online / telefón
PôsobenieNa celom území SR 

 

Uložiť
Cookies nastavenia
Používame súbory cookies na na zlepšienie vášho zážitku z našej stránky. Ak si neželáte ukladať tieto súbory môžete ich odmietnuť ale stránka sa Vám nemusí korektne zobrazovať.
Akceptovať všetky
Zamietnuť všetky
Analytics
Nástroj na meranie správania užívateľov a pochopenie čo návštevníkov zaujíma.
Google Analytics
Prijať
Odmietnuť